Psycholog i psychoterapeuta Katarzyna Ogińska-Bruchal

Katarzyna Ogińska-Bruchal

Psycholog, Psychoterapeuta​

Godziny wizyt
Poniedziałek 12:00 - 16:00
Piątek 12:00 - 16:00

Nurt
poznawczo-behawioralny

O mnie

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie behawioralno-poznawczym. Uczestniczę w całościowym szkoleniu w Instytucie Poznawczym w Krakowie, ośrodku rekomendowanym przez PTTPB. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prowadzę konsultacje i terapię indywidualną, warsztaty i sesje psychoedukacyjne, opierając się na nowoczesnych, naukowo potwierdzonych metodach, które stale rozwijam i poddaję superwizji. Jestem certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Fundamentem w mojej pracy jest szczera i otwarta relacja terapeutyczna, dzięki czemu klienci mogą poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Empatia i uważność pozwala mi zobaczyć drugiego człowieka z jego wyjątkowym zestawem cech, doświadczeń i zasobów. Kreatywność i nadzieja pozwala wspólnie z klientem wyznaczać cele i opracowywać plany ich realizacji. W mojej pracy bliskie mi jest włącznie perspektywy mindfulness i arteterapii.

Na studiach zrealizowałam ścieżkę specjalizacyjną psychologii pracy i organizacji. Od kilku lat wspieram pracowników i managerów średniego szczebla w rozwoju zawodowym, pomagając im stać się najlepszą wersją siebie. Koncentruje się na zasobach dotyczących komunikacji, przywództwa i współpracy w zróżnicowanym zespole. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego.

W 2022 roku po wybuchu wojny na Ukrainie, we współpracy z UNICEF i Fundacją Fine podjęłam się pomocy w organizacji wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i opiekunami. Prowadziłam warsztaty dla nauczycieli i edukatorów.

Pracę magisterską poświęciłam badaniom osobowościowych korelatów podatności na depresję sezonową. Od lat interesuję się tym w jaki sposób otaczające nas środowisko wpływa na nasze samopoczucie, a tym samym jak możemy nasze otoczenie wykorzystać jako zasób do poprawy jakości naszego życia.

Jeśli jest ci ciężko, czujesz zagubienie lub przygnębienie, tracisz nadzieję na to, że poradzisz sobie samodzielnie, przechodzisz przez coś trudnego, doświadczasz lęku, napięcia i negatywnych emocji albo po prostu czujesz, że potrzebujesz ciepłej rozmowy i wsparcia zapraszam cię na spotkanie.

Wspólnie przyjrzymy się trudnościom, sprawdzimy z jakich zasobów możesz skorzystać, przyjrzymy się różnym emocjom i zaplanujemy lepsze jutro.

W Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej BrainHelp zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, dzieci i młodzieży, oraz prowadzę konsultacje z rodzicami i opiekunami.

Specjalizacja

  • Psychoterapia indywidualna dorosłych

  • Psychoterapia indywidualna młodzieży

  • Psychoterapia indywidualna dzieci

  • Trening Umiejętności Społecznych

Wizyty

  • Wizyt stacjonarne