psychoterapia indywidualna

Psychoterapia w BrainHELP – zapraszamy do naszych gabinetów!

Po konsultacji u jednego z naszych psychoterapeutów, zostanie przedstawiony Ci plan spotkań. Zwykle kilka pierwszych sesji to czas poznawania się pacjenta z terapeutą i odwrotnie. Wówczas ustalana jest diagnoza i formułowany jest cel terapii. Ile może potrwać psychoterapia? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od poziomu zawiłości problemu, z jakim przyjdziesz. W trakcie psychoterapii może się także okazać, że inna sfera Twojego życia wymaga uwagi i trzeba zmodyfikować wcześniej obrany kierunek pracy. Czas trwania całej psychoterapii może być też uwarunkowany podejściem, w jakim będzie pracował wybrany przez Ciebie specjalista: czy będzie to szkoła skoncentrowana na dokonaniu zmian w zachowaniu “tu i teraz”, czy raczej postawisz na dotarcie do podwalin swojej osobowości ukształtowanych we wczesnych latach swojego życia. Z uwagi na to, są terapie, które trwają kilka miesięcy, są też takie, które rozbudowują się do kilku lat. Nie ma jednej właściwej drogi.

Psychoterapia indywidualna w Krakowie

Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej BrainHELP w Krakowie to nowoczesne miejsce, w którym pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów zadbasz o swoje zdrowie psychiczne. Zapraszamy osoby w różnym wieku ‒ w kryzysie, borykające się z trudnościami na polu zawodowym, prywatnym, relacyjnym, doświadczające lęku, depresji, a także zmagające się z rozmaitymi zaburzeniami psychologicznymi.

Sesja indywidualnej psychoterapii jednorazowo trwa 50 minut i zwykle takie spotkania planuje się raz w tygodniu, a w terapii psychodynamicznej i psychoanalitycznej 2, 3 razy w tygodniu.

W tym czasie omawiasz z terapeutą sprawy, z jakimi przychodzisz. Może się jednak zdarzyć, że otrzymasz jakieś zadanie do wykonania między sesjami terapeutycznymi. Pamiętaj, że psychoterapia to praca, która bez Twojego czynnego udziału się nie wykona.

psychoterapia indywidualna

Konsultacja psychologiczna w Krakowie - pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta u psychologa lub psychoterapeuty to moment jego poznania. Dowiadujesz się, jakie ma on kwalifikacje, w jakim nurcie pracuje i czy poddaje swoją pracę superwizji. Poznajesz też go jako człowieka. Obserwujesz jego zachowania, sposób rozmowy 

Nie z każdym terapeutą poczujesz nić porozumienia i jest to zupełnie normalne. Na początku drogi terapeutycznej ustalany jest także kontrakt na linii pacjent-psychoterapeuta, który porządkuje współpracę. Określa on Wasze prawa i obowiązki. To na jego podstawie wiesz, co masz zrobić, kiedy potrzebujesz odwołać zaplanowaną sesję z powodu choroby, a co się stanie jeśli po prostu nie przyjdziesz bez uprzedzenia. Kontrakt strukturyzuje również kontakt z terapeutą pomiędzy sesjami, a także kwestie finansowe terapii.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna - co to takiego i na czym polega?

Psychoterapia indywidualna jest to terapia skierowana do jednej, konkretnej osoby, która chce pracować nad jakimś określonym obszarem swojego życia. Polega ona na rozmowie z terapeutą, który naprowadza na rozmaite ścieżki wyciągania wniosków, pomaga dostrzegać pacjentom więcej, lepiej rozumieć samych siebie i jasno określać, jakie są ich indywidualne potrzeby. W trakcie psychoterapii indywidualnej pacjent ma szansę odkryć na nowo swoje emocje, wartości i konstruktywnie zacząć zmieniać swoje życie na lepsze i bardziej świadome.

Kiedy warto zgłosić się po pomoc do psychoterapeuty?

Na psychoterapię indywidualną udają się osoby, które borykają się m.in. z:

 • obniżonym nastrojem, zmniejszoną chęcią do życia;
 • kryzysami emocjonalnymi i egzystencjalnymi;
 • lękiem i stresem;
 • nieumiejętnym gospodarowaniem własnymi emocjami: kłopoty z agresją, nieokazywanie emocji, bagatelizowaniem własnych odczuć;
 • trudnościami w relacjach z drugim człowiekiem;
 • przemocą i uzależnieniami;
 • niskim poczuciem własnej wartości, problemami w podejmowaniu decyzji, wycofaniem społecznym itp.

Celem psychoterapii, bez względu na powód i genezę problemów pacjentów, jest nauczenie ich funkcjonowania bardziej komfortowego, w zgodzie z własnym, wewnętrznym “ja”.

Współcześnie mamy bardzo szeroki dostęp do wielu technik i metod tzw. samopomocowych. Na rynku istnieją rozmaite, wartościowe publikacje, podcasty, blogi czy media społecznościowe. Jeśli jednak zauważasz pewne rozbieżności w materiałach, z jakich korzystasz i praca z nimi nie przynosi oczekiwanych rezultatów, sięgnij po pomoc u psychoterapeuty. 

Czy do gabinetu psychoterapeutycznego przychodzą tylko smutni i niepewni introwertycy, którzy mają problemy w komunikowaniu swoich potrzeb i emocji? Nie. Gabinet psychologa i psychoterapeuty to miejsce, w którym można spotkać przeróżne osoby, o różnych cechach charakteru, wyglądu, o rozmaitych zawodach czy statusach społecznych. Psychoterapeuta jest swego rodzajem punktem styku dla wielu różnych historii i marzeń, z których jedno łączy wszystkich: lepsza przyszłość. 

Psycholog dla studentów w Krakowie

Studia to czas wielu poważnych zmian. Nowe środowisko, nowi znajomi, wymagający profesorowie, ambitne plany naukowe, a czasem również zmiana miejsca zamieszkania. Pierwsze kroki na arenie zawodowej, pierwsze relacje partnerskie, a może doświadczenie nieplanowanej ciąży? Wszystko to może przytłoczyć młodego człowieka. Dodatkowo świat, w którym ciągle biegniemy i wszystko dzieje się w zawrotnym tempie, nie ułatwia nam życia. Jeśli poczujesz, że Twoja wytrzymałość psychologiczna sięgnęła zenitu, warto dać sobie przestrzeń na poukładanie wszystkiego, co nas gnębi, z pomocą specjalisty.

Psycholog w Krakowie - cena

Spotkanie z psychologiem w krakowskim Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej BrainHELP w ramach prywatnej psychoterapii indywidualnej dla osoby dorosłej to koszt następujący:

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA DOROSŁYCH
Usługa czas trwania cena
Konsultacja psychoterapeutyczna - pierwsza sesja
50 minut
220 zł
Psychoterapia indywidualna - kolejne sesje
50 minut
180 zł

Prezentowany cennik ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Warto wspomnieć, że oprócz spotkań stacjonarnych w gabinetach psychoterapii prowadzimy terapię online (cennik jest taki sam), natomiast spotkania mogą się odbywać po polsku, a także w języku angielskim oraz hiszpańskim. 

Zespół psychoterapeutów w krakowskim centrum BrainHELP

W obszarach związanych ze zdrowiem psychicznym często można spotkać się z trzema określeniami na specjalistów pracujących w tej branży: psycholog, psychoterapeuta i psychiatra. Czy to synonimy? Absolutnie nie. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że jedna osoba będzie mogła korzystać z każdej tej nazwy, tkwią między nimi jednak pewne kluczowe różnice. Pokrótce:

 • psycholog to osoba, która ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia;
 • psychoterapeuta to osoba, która ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapeutyczną w jednym z nurtów i opcjonalnie posiada konkretny numer dyplomu potwierdzony przez jedno z Towarzystw Psychoterapeutycznych w Polsce;
 • psychiatra to z kolei absolwent studiów medycznych o specjalizacji: psychiatria. Tylko ten ostatni może wystawiać recepty.

W zespole BrainHELP mamy wspaniałych dyplomowanych psychologów, psychoterapeutów, a także psychotraumatologów, pedagogów, coachów i wykwalifikowanych trenerów TUS. Każdy z nas poddaje swoją pracę ciągłej superwizji, zarówno indywidualnej – we własnym zakresie, jak i grupowej w ramach pracy w Centrum. Człowiek jest naszą pasją, dlatego stale pogłębiamy wiedzę na jego temat, dokształcamy się w ramach rozmaitych kursów w kraju i za granicą.

W BrainHELP pracujemy w ramach prywatnej praktyki psychoterapeutycznej, jednak wielu z nas zdobywa doświadczenie praktyczne w innych miejscach, np. na oddziałach szpitalnych, w pracy naukowej itd.

Psychoterapeuci

Edyta Pawłowska-Fugas

Psychoterapeuta

Pomysłodawczyni i założycielka Centrum. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych, pracuje głównie w nurcie psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego.

Piotr Tandyrak

Psychoterapeuta, Psychotraumatolog

Ukończyłem studia licencjackie i magisterskie z zakresu pedagogiki specjalnej – resocjalizacji, w Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii organizowanego przez Oddział Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie, który jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Jestem również w trakcie studiów z psychotraumatologi organizowanych przez Collegium Humanum w Warszawie.

Dominika Potępa

Psycholog​, Psychoterapeuta

Jestem psycholożką w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym Gestalt. Moja droga kształcenia w zakresie psychoterapii zaprowadziła mnie również na kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz kurs terapii ACT (Akceptacji i Zaangażowania).

Klaudia Fugas

Psycholog​, Psychoterapeuta

Oferuję wsparcie osobom dorosłym i młodzieży od 18 r.ż. Pomagam osobom m.in. z zaburzeniami lękowymi, depresją, zaburzeniami psychosomatycznymi, zaburzeniami osobowości, doświadczającymi kryzysów i trudności w pracy zawodowej, w relacjach. Doświadczenie w praktyce zawodu psychologa zdobywałam podczas stażu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Współpracowałam z Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi, Poradnią Rehabilitacyjną oraz Centrum Psychoterapii oferując w nich wsparcie osobom dorosłym oraz dzieciom.

Joanna Urbanik

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą realizującym 4-letnie, całościowe szkolenie psychoterapeutyczne, które jest akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pracuję w nurcie systemowym, jak również psychodynamicznym. Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam między innymi na oddziale ogólno-psychiatrycznym w Szpitalu Klinicznym im. Dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieżyw Brzesku oraz Bochni, a także w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych

Kuba Niklasiński

Psychoterapeuta​

Jestem psychoterapeutą w trakcie czteroletniego, całościowego szkolenia z psychoterapii na Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie akredytuje Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, w jego ramach należę do Sekcji Naukowej Psychoterapii. Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie psychodynamicznym, czasem czerpiąc z elementów i technik innych nurtów, m.in. podejścia systemowego bądź dramaterapii.

Patrycja Koperek

Psycholog​, Psychoterapeuta

Jestem absolwentką psychologii oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego, całościowego szkolenia psychoterapeutycznego organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie. Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi w oparciu o psychodynamiczne rozumienie funkcjonowania człowieka. W swojej pracy koncentruję się na wspomaganiu pacjenta w zrozumieniu jego potrzeb oraz samego siebie, a także na dotarciu do źródeł doświadczanego cierpienia.

dr Kinga Gzieło

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką w trakcie całościowego (4-letniego) kursu psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam także dodatkowe szkolenia, między innymi Terapi Poznawczo-Behawioralnej oraz Terapii Psychodynamicznej. Brałam również udział w warsztatach dotyczących zaburzeń nastroju (Educational workshop on affective neuroscience).

Joanna Tulik

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką w trakcie całościowego szkolenia w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Bliskie są mi główne metody pracy w Gestalcie: opis fenomenologiczny, dialog egzystencjalny, teoria pola, budowanie relacji „ja – ty”.

Joanna Czuba

Psycholog​, Psychoterapeuta

Jestem dyplomowanym psychoterapeutą i psychologiem. Ukończyłam psychologię ogólną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz całościowe 4,5 letnie szkolenie, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, w nurcie psychodynamicznym i terapii systemowej rodzin.

Dorota Kamińska​

Psycholog, Psychoterapeuta​

Jestem psychologiem, pedagogiem oraz trenerem zastępowania agresji TZA w modelu terapeutycznym dla dzieci i młodzieży. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia dla psychoterapeutów w Fundacji KONTEKST na Rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin.Doświadczenie zawodowe zdobyłam w pracy w szkole i przedszkolu jako rewalidant dzieci w spektrum ASD oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

dr Tomasz Leś

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie czteroletniego szkolenia w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym Ter-Cognitiva, doktorem nauk humanistycznych, mgr pedagogiki i filozofii na UJ, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, pracownikiem naukowym Instytutu Pedagogiki UJ. Doświadczenie zdobywałem m.in. w trakcie stażu na Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu w Krakowie, w pracy w prywatnym gabinecie, w jednostce uczelnianej świadczącej pomoc psychologiczną dla studentów.

dr Jessica Catapano

Psychoterapeuta​

Jestem psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Pracuję z osobami dorosłymi w nurcie psychodynamicznym, jednocześnie integrując wiedzę z innych modalności. Pomagam osobom doświadczającym różnych trudności w powrocie do ich dobrostanu.

Katarzyna Ogińska-Bruchal

Psycholog, Psychoterapeuta​

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie behawioralno-poznawczym. Uczestniczę w całościowym szkoleniu w Instytucie Poznawczym w Krakowie, ośrodku rekomendowanym przez PTTPB. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzę konsultacje i terapię indywidualną, warsztaty i sesje psychoedukacyjne, opierając się na nowoczesnych, naukowo potwierdzonych metodach, które stale rozwijam i poddaję superwizji. Jestem certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Zaburzenia odżywiania - wizyta u psychologa w Krakowie

Do gabinetów pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej przy ul. Lenartowicza 21/7 w samym centrum Krakowa zapraszamy osoby, które mierzą się z zaburzeniami odżywiania. Anoreksja, bulimia, obsesja na punkcie diety i ćwiczeń ponad miarę – to kwestie, przy których bez dwóch zdań dobrze jest poprosić o pomoc psychoterapeutę.

Podejrzewasz depresję? Skontaktuj się z psychologiem z BrainHELP w Krakowie!

Tymczasowy spadek nastroju nie zawsze musi być depresją, jednak nie po każdej osobie depresję od razu widać. Są pacjenci, którzy podczas depresji ogarniają dom, chodzą do pracy, uśmiechają się do przyjaciół. W ocenie otoczenia – funkcjonują zupełnie normalnie. Depresja może się jednak objawiać w trudnościach z koncentracją, problemach ze snem, nietypową utratą lub przybieraniem na wadze, poczuciem przytłoczenia obowiązkami, a nawet może mieć wyraz w fizycznie odczuwanym bólu niektórych elementów ciała, np. głowy. Nie każdą depresję łatwo jest zdiagnozować, pamiętaj jednak, że jest to choroba, która może wymagać leczenia farmakologicznego (np. w połączeniu z psychoterapią). Jeśli nie masz pewności, czy kryzys, z jakim się mierzysz jest chwilowy, jeżeli nie dają Ci spokoju pesymistyczne scenariusze, nieuzasadniony lęk i utrata chęci do życia – zgłoś się do psychoterapeuty. Razem z pewnością znajdziemy rozwiązanie! 

Rodzaje psychoterapii w BrainHELP

W Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej BrainHELP w Krakowie zapewniamy kompleksową pomoc psychologiczną na różnych etapach życia człowieka, zmagającego się z rozmaitymi niedogodnościami, chorobami czy wyzwaniami życia codziennego. Do naszych gabinetów zapraszamy w ramach pracy ośrodka psychoterapii na:

Oprócz tego w naszej poradni pomocy psychologicznej znajdziesz wsparcie w takich obszarach jak:

Psychoterapię w jakim nurcie wybrać?

Jak znaleźć dobrego psychologa lub psychoterapeutę dla dorosłych, np. w Krakowie? W świecie psychoterapeutycznym istnieje wiele dróg dotarcia do określenia problemu, z jakim się mierzymy, ale również istnieje wiele sposobów jego rozwiązywania. W dużym uproszczeniu tym właśnie są szkoły psychoterapii, w ramach których pracują różni terapeuci. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z nurtów należy wybrać. Dla każdego skuteczne mogą się okazać inne techniki terapeutyczne. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, zapoznaj się z poniższą listą popularnych modalności, wedle których pracują również nasi specjaliści. Pamiętaj, że jeśli nie odpowiada Ci raz wybrany nurt terapeutyczny, śmiało poszukaj i wypróbuj inny.

W naszych gabinetach możesz spotkać się z osobami, które pracują w nurcie:

 • psychoanalitycznym,
 • poznawczo-behawioralnym,
 • psychodynamicznym,
 • systemowym,
 • humanistyczno-egzystencjalnym Gestalt,
 • choreoterapii, czyli terapii tańcem i ruchem.