Gdy w rodzinie pojawiają się napięcia, nieporozumienia czy kryzysy, trudno o spokój i wzajemne zrozumienie. Czasem każdy czuje się samotny ze swoimi emocjami. Terapia rodzinna to szansa, by usiąść razem, wysłuchać się nawzajem i znaleźć drogę do lepszych relacji, pełnych zrozumienia i bliskości.
Częste kłótnie i konflikty
Trudności w porozumieniu, napięcia między członkami rodziny.
Problemy wychowawcze
Trudności z zachowaniem dzieci, brak autorytetu rodziców, bunt nastolatków.
Brak komunikacji i współpracy
Unikanie rozmów, dystans, ignorowanie ról rodzinnych.
Kryzys rodzinny
Śmierć bliskiej osoby, rozwód, choroba.
Zmiana warunków życiowych
Przeprowadzka, zmiana sytuacji finansowej, nowy członek rodziny.
Pierwsza sesja pozwala terapeucie poznać sytuację rodzinną i określić cele terapii.
Terapia obejmuje wszystkich członków rodziny, wspierając ich w lepszej komunikacji i rozwiązywaniu konfliktów.
Psychoterapia rodzinna to forma pomocy udzielana rodzinie, gdy w znaczący sposób dochodzi w niej do zaburzenia relacji pomiędzy domownikami. Zdarzają się też sytuacje, kiedy pod wpływem bardzo silnych wydarzeń (śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, przeprowadzka) rodzina doznaje kryzysu wymagającego interwencji psychoterapeuty rodzinnego, który ma za zadanie pomóc przezwyciężyć trudności i przywrócić równowagę w relacjach.
Sesje terapii rodzinnej trwają 60 minut i zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu. Czas trwania całego procesu zależy od indywidualnej sytuacji rodziny i skali trudności, nad którymi pracujemy.
Dorota Kamińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Myśli, emocje i zachowania są ze sobą powiązane – ich zrozumienie otwiera drogę do zmiany. Pomagam dorosłym, dzieciom, młodzieży i rodzinom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, agresją i wyzwaniami społecznymi
Nurt: systemowo-psychodynamiczny
Aleksandra Telega
Psycholog, Psychoterapeuta
Umysł i ciało są ze sobą nierozerwalnie połączone. W terapii łączę rozmowę z pracą z ciałem i ruchem, pomagając dorosłym i młodzieży lepiej zrozumieć siebie, odzyskać równowagę i budować zdrowe relacje.
Nurt: integracyjny
Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź, czy znajdziesz tu to, czego szukasz:
Pierwsze spotkanie to czas na poznanie się i rozmowę o Twoich potrzebach. Terapeuta zada kilka pytań, aby lepiej zrozumieć Twoją sytuację i wspólnie określić, jak może wyglądać dalsza praca. Nie musisz się do tego przygotowywać – najważniejsze jest to, żebyś czuł(a) się komfortowo.
Psychoterapeuta pomaga poprzez rozmowę, wsparcie emocjonalne i pracę nad sposobem myślenia oraz reagowania na trudne sytuacje. W przeciwieństwie do psychiatry, nie przepisuje leków, lecz pomaga poprzez empatię, aktywne słuchanie i skuteczne metody pracy nad sobą. Jego rolą jest wspieranie w procesie zmiany i rozwoju.
Jeśli masz wątpliwości, to znak, że warto spróbować. Terapia pomaga w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, trudnościami w relacjach, kryzysami życiowymi i wieloma innymi problemami. Nie musisz mieć „poważnego” problemu, żeby skorzystać z rozmowy ze specjalistą.
Jeśli nie wiesz, kogo wybrać – pomożemy Ci. Zadzwoń i opowiedz o swoich potrzebach. Dobierzemy specjalistę, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.
Tak! Badania pokazują, że terapia online jest tak samo skuteczna jak spotkania stacjonarne. To wygodna forma wsparcia, zwłaszcza jeśli masz ograniczony czas lub czujesz się swobodniej w rozmowie z własnego domu.
Cena sesji zależy od terapeuty i rodzaju terapii. Aktualny cennik znajdziesz na naszej stronie w zakładce „Cennik”.
Oczywiście. Terapia to relacja oparta na zaufaniu, więc jeśli po kilku spotkaniach poczujesz, że nie pasujecie do siebie, pomożemy Ci znaleźć innego specjalistę.
Poprawa samopoczucia to indywidualny proces – niektórzy zauważają zmiany już po kilku sesjach, inni potrzebują więcej czasu. Kluczowe jest regularne spotykanie się z terapeutą i otwartość na proces.
To proste! Możesz zarezerwować wizytę online lub skontaktować się z nami telefonicznie. Wybierz termin, który Ci odpowiada, a my zajmiemy się resztą.
Tysiące osób zaufało nam, znajdując wsparcie, zrozumienie i drogę do lepszego samopoczucia. Zobacz, co mówią:
ul. Lenartowicza 21/7
30-038 Kraków
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 21:00
Sobota 8:00 – 15:00
Rejestracja telefoniczna czynna:
Poniedziałek – Sobota 9:00 – 21:00
Copyright © 2021-2025 Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej BrainHELP | All rights reserved.