Psycholog i psychoterapeuta Dominika Potępa

Dominika Potępa

Psycholog, Psychoterapeuta

Godziny wizyt
Wtorek 12:00 - 20:00
Środa 10:00 - 16:00

Nurt
gestalt

O mnie

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym Gestalt. Moja droga kształcenia w zakresie psychoterapii zaprowadziła mnie również na kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz kurs terapii ACT (Akceptacji i Zaangażowania). W swojej pracy korzystam głównie z podejścia relacyjnego terapii Gestalt oraz towarzyszy mi perspektywa terapii ACT, związana np. z podejściem mindfulness (uważności), które jest dla mnie inspiracją również w życiu prywatnym.

Doświadczenie zdobywałam pracując w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie oraz w trakcie praktyk na Oddziale Zamkniętym Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego i Oddziale Neurologii i Udarów Mózgu Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera. Miałam również okazję poznać i zrozumieć osoby borykające się z różnorakimi trudnościami – byłam wolontariuszką w ośrodkach dla osób starszych z demencją, z niepełnosprawnością intelektualną, z defektem schizofrenicznym. Pomagałam też w przedszkolu dla dzieci ze spektrum autyzmu i wspierałam telefonicznie osoby samotne i w kryzysach. Obecnie pracuję indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi w Tarnowie i Krakowie.

Bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na człowieka oraz szacunek i akceptacja dla jego indywidualnych wartości i potrzeb. Podczas spotkania kieruje mną życzliwa ciekawość, otwartość i zainteresowanie niepowtarzalnością drugiej osoby. Udzielam wsparcia w bezpiecznej przestrzeni – moja postawa jest nieoceniająca, a pracując ufam, że sam/sama najlepiej czujesz, gdzie są granice Twojego komfortu.

Jeśli masz trudności w jakimś obszarze, czujesz się zagubiony/a, przechodzisz przez ciężką sytuację, jest w Tobie dużo napięcia i stresu, doświadczasz lęku i obniżonego nastroju, nie radzisz sobie w relacjach, zmagasz się z negatywnymi emocjami, szukasz zmiany i chcesz uwierzyć, że jest w zasięgu Twoich możliwości, lub po prostu potrzebujesz ciepła i rozmowy – zapraszam Cię na spotkanie, wspólnie postaramy się odnaleźć odpowiednią formę pomocy.

Jeżeli myślisz o podjęciu procesu terapeutycznego, ale nie czujesz się gotowy/a lub ograniczają Cię możliwości finansowe, zawsze możesz zapisać się na pojedyncze spotkanie (konsultację), z którego również skorzystasz. Chętnie doradzę Ci też w doborze odpowiedniego nurtu/modalności terapeutycznej, która najbardziej będzie pasowała do Ciebie i Twoich osobistych trudności.

Specjalizacja

  • Psychoterapia indywidualna dorosłych

  • Psychoterapia indywidualna młodzieży

  • Interwencja kryzysowa

Wizyty

  • Wizyty stacjonarne