Sylwia Cała

Sylwia Cała

Psychoterapeuta

Godziny wizyt
Poniedziałek 15:00 - 20:00
Środa 8:00 - 13:00

Nurt
gestalt

O mnie

Jestem psychoterapeutką humanistyczno-egzystencjalną (Gestalt) w trakcie całościowego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilkunastu lat pracuję z Drugim Człowiekiem, Małym i Dużym, a najważniejsza jest dla mnie relacja oparta na szacunku, empatii, szczerości, ciekawości i otwartości. Prowadzę szkolenia i warsztaty rozwojowe dla nauczycieli oraz rodziców. W mojej pracy czerpię z teorii przywiązania, psychoterapii systemowej i bioenergetycznej, NVC, bardzo bliskie mojemu sercu jest rodzicielstwo bliskości, inspiruje mnie również psychoanaliza. Mam za sobą wiele godzin psychoterapii własnej. Biorę udział w licznych warsztatach oraz treningach terapeutycznych, które podnoszą moje kwalifikacje. Odbyłam również staż w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie na Zamkniętym Oddziale Psychiatrycznym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Kieruję się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na człowieka. Jestem przekonana, że każdy ma wszelkie możliwości do pełnego życia w zgodzie ze swoimi potrzebami i bycia szczęśliwym. Psychoterapia Gestalt pomaga w poszerzaniu świadomości własnych, jeszcze nieodkrytych zasobów i ograniczeń, zobaczenia jakie znaczenie temu nadajemy, niosąc ze sobą możliwość poczucia wolności i brania odpowiedzialności za swoje życie, nasze wybory, zachowania, relacje. Pozwala zobaczyć kim jestem i jak chcę być w świecie.

W życiu prywatnym, jak i w pracy psychoterapeutycznej kieruję się słowami prof. de Barbaro: “Nie możemy zmienić przeszłości, ale możemy zmienić znaczenie, jakie jej nadajemy” oraz “Ważne jest poczucie, że niezależnie od tego, co nas spotkało i co się teraz dzieje, jest w nas autor naszego życia”.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz konsultacje dla rodziców.

Zapraszam Cię do siebie jeżeli:
– doświadczasz kryzysu, straty, cierpienia, nadmiernego stresu, niskiego poczucia własnej wartości,
– nie radzisz sobie z emocjami, twoje stany emocjonalne dezorganizują Ci życie,
– czujesz się przeciążona/y, – masz poczucie, że twoje życie straciło sens lub, że w nim utknęłaś/ąłeś,
– czujesz, że nie masz dobrych relacji z innymi ludźmi,
– masz trudności z realizacją celów,
– potrzebujesz wsparcia w swoim rozwoju,
– potrzebujesz wsparcia w swoim rodzicielstwie,
– masz inny problem i nie chcesz w nim być sam/a.

Specjalizacja

  • Psychoterapia indywidualna dorosłych

  • Konsultacje rodzicielskie

Wizyty

  • Wizyt stacjonarne